Czarne Złoto – schwarzbier naszą nową propozycją 

Czarne Złoto, to piąty rodzaj piwa Browaru Rybnik. Schwarzbier uzupełnia dotychczasowy zestaw piw: lager, pszeniczne, AIPA i pils.

Czarne Złoto Schwarzbier, to autorska wersja ciemnego, niemieckiego lagera, którego słodowy charakter podkreślony jest lekką palonością i szlachetną goryczką.

– Po piwach jasnych przyszedł czas na ciemne. Postawiliśmy na klasykę, ale według własnej receptury. Liczymy, że nasza propozycja przypadnie do gustu dotychczasowym sympatykom naszego Browaru, a dodatkowo grono powiększy się o nowych fanów piwa ciemnego. Zapraszamy do degustacji i dzielenia się z nami opinią na temat naszej nowości. – komentuje Łukasz Kuźnik, Prezes Zarządu Browaru Rybnik.

Mieszkańcy i fani, lokalność niezmiennie ważnym elementem komunikacji

Etykieta najnowszej propozycji Browaru Rybnik, uzupełnia industrialną koncepcję graficzną dotychczasowej linii i na jej wygląd miała wpływ opinia sympatyków Browaru. Budynkiem przypisanym do ciemnego piwa, jest kompleks szybu “Kościuszko”, należący do Kopalni Ignacy. To dwa zabytkowe budynki: murowana z cegły maszynownia z 1922 roku z parową maszyną wyciągową z 1920 r. oraz nadszybie o konstrukcji stalowo-ceglanej z 1922 roku z wieżą konstrukcji stalowej kratownicowej o wysokości 37 m. Rysunek niezmiennie został wykonany przez regionalistkę i artystkę, Panią Kazimierę Drewniok. 

Czarne Złoto do kupienia w lokalnych sklepach, pubach i restauracjach

Czarne Złoto, podobnie jak Regionalne, Blada, Ruda i Żużlove jest do kupienia w wielu sklepach:

  • Monopolka Alkohole (ul. Wodzisławska Rybnik),
  • Alkopunkt (ul. 3 Maja, na przeciwko Focus PArk),
  • Winoteka (ul. Kraszewskiego 2a),
  • Lewiatan (Lyski),
  • Lewiatan (ul. Mikołowska),
  • Beer Szop (ul. Wyzwolenia, dawniej Alkoholowe Maszkety),

a także można się go napić w pubach i restauracjach:

  • CELTIC Pub,
  • Żelazna,
  • KC,
  • Cadillac Pub.

Beer Szop z lanymi piwami Browaru Rybnik

Od 3 marca nasze piwa: Blada oraz Żużlove będą dostępne w wersji lanej w Beer Szop na ul. Wyzwolenia 24. Kupując tam zestaw 4 piw otrzymacie firmowy gadżet Browaru Rybnik. To świetna informacja dla kolekcjonerów i piwoszy. 

Więcej wpisów

Żużlove na PO-BANDZIE.COM.PL

Cieszymy się, że nasze piwo wspierające klub żużlowy z Rybnika zyskało już tylu fanów i kibiców. Zapraszamy na po-bandzie.com.pl

Przykro nam!

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Wyglądasz tak młodo!

Masz ukończone 18 lat?